Książka pt. “Nikt nie musi wiedzieć. Hubert Meyer. Tom 4” Katarzyny Bondy. Dlaczego się każdemu spodoba?

Katarzyna Bonda powróciła do swojej pierwszej roli, czyli Huberta Meyera. Kiedy Meyer przygotowuje się do wyjazdu na wakacje, w kryminale pt. Nikt nie musi wiedzieć. Hubert Meyer. Tom 4 zaczyna się akcja. Nie wiedział jednak, że jego starzy przyjaciele będą potrzebowali pomocy.

Co nam tutaj serwuje autorka?

Pisarka pokazuje nam trzy śledztwa, dwa kryminalne i jedno prywatne. Rozwiązanie jest:

  • zaskakujące,
  • logiczne,
  • dobrze umotywowane.

Czyta się dobrze i szybko. Polecamy zapoznanie się z historią głównego bohatera w przedstawionej formie.

Jakie miejsce ta powieść zajmuje w serii?

Uwielbiamy wszystkie książki autorki ze względu na jej styl pisania i nieograniczoną wyobraźnię. Ale ostatnia książka Cassii jest lżejsza niż wszystkie poprzednie i, krótko mówiąc, zaskoczyła nas nie tylko ilością i treścią. Ale oczywiście autorka jak zwykle dostosowuje się do okazji, fabuła jest błyskotliwa, zawsze wodzi czytelnika za nos, nic nie jest pewne. Czytasz szybko, z ciekawością.

Główny bohater

Hubert Meyer powraca po latach odrodzony, ale czy uda mu się dokończyć śledztwo? Czy policja naprawdę potrzebuje jego pracy? Czy złamie prawo, by ratować przyjaciół? Tego właśnie dowiemy się w “Nikt nie musi wiedzieć. Hubert Meyer”, czwartym tomie o Meyerze, ale nie trzeba nadrabiać zaległości z poprzednich części, by sięgnąć po tę. Łatwo się w tym połapać. Ta książka wciągnie i jeśli lubicie kryminały to zdecydowanie powinniście ją przeczytać. Nie ma tu czasu na nudę, akcja pędzi do przodu z solidnym, mocnym wrażeniem, którego nie chce się przegapić. Jest to kolejna książka, której współautorem jest psycholog śledczy Hubert Meyer, miłośnik kobiet i tequili (w nieszczególnej kolejności). Meyer powraca po wielu latach, ale wciąż ma pytania, kłopoty i dużo pracy do wykonania. Dziwne telefony, sms-y i goście z nieznanych źródeł (prokuratorzy i koledzy z policji) to tylko początek spraw, z jakimi ma do czynienia profiler.

Pozostałe zalety książki

Książka ma wielu bohaterów, są oni dobrze zbudowani i różnorodni, trzeba się na nich skupić. Fabuła też jest dobra, z akcją goniącą akcję i świetnymi dialogami. Nie da się czytać tej książki bez świadomości, że próbuje się uczynić te wydarzenia jak najbardziej wiarygodnymi. Jej podejście do tematu, do przygotowań było czymś, co zauważyliśmy od razu. Czytając, ma się wrażenie, że historia dzieje się tu i teraz. Autorka stworzyła świetny kryminał i myślimy, że ktokolwiek zdecyduje się po niego sięgnąć, nie będzie żałował.

 

#fabuła Nikt nie musi wiedzieć, #kryminał Nikt nie musi wiedzieć, #Nikt nie musi wiedzieć Bonda