Książka pt. “Nikt nie musi wiedzieć. Hubert Meyer. Tom 4” Katarzyny Bondy. Dla fanów kryminałów

Książka pt. Nikt nie musi wiedzieć. Hubert Meyer. Tom 4 (https://www.taniaksiazka.pl/nikt-nie-musi-wiedziec-hubert-meyer-tom-4-katarzyna-bonda-p-1521881.html) to może być nasze pierwsze zetknięcie z twórczością Katarzyny Bondy i oczywiście nie ostatnie. Choć mamy pewne zastrzeżenia do tej książki, to i tak nam się podoba. Spodoba się także fanom kryminałów.

Jakiego rodzaju to historia?

“Nikt nie musi wiedzieć. Hubert Meyer” to już czwarty tom z serii Huberta Meyera, ale zdradzimy w tajemnicy, żebyście mogli go przeczytać bez znajomości poprzednich. To świetny kryminał z mnóstwem:

  • kłamstw,
  • intryg,
  • manipulacji,
  • morderstw,
  • niedopowiedzeń,
  • akcji.

Mamy trzy główne wątki, które zmuszają do analizy i zwracania uwagi nawet na najmniejsze szczegóły. I te rzeczy są ostatecznie istotne. Zakończenie nas zaskoczy, naprawdę się go nie spodziewamy, było zbyt zagmatwane, nie myśleliśmy o takim rozwiązaniu. No i trzeba też wspomnieć o dialekcie cylicyjskim, bo tu się o niego otarliśmy i bardzo nam się spodoba.

Co może być kłopotliwe dla czytelnika?

Na minus, niestety, mnóstwo postaci na pierwszym, drugim i trzecim planie, związanych lub niezwiązanych ze sprawą. A ponieważ nie są one do końca dopracowane, można się pogubić, kim się jest i co się ma na myśli. Momentami książka jest też nieco przydługa. Jednak pomimo tego, że mogliśmy nie znać poprzednich wątków, do książki podeszliśmy jako świeży punkt widzenia i okazała się to być dobra lektura.

Z jakich powodów warto sięgnąć po tę lekturę?

Jest to 4 tom przygód psychologa śledczego Huberta Meyera. Nie jest konieczna znajomość poprzednich części. Znajdujemy się w środku fabuły bez żadnych problemów. Intrygująca, tajemnicza, pełna zwrotów akcji. Nie było mowy o nudzie czy schematach. Przyjemnie spędziliśmy czas czytając ją. Wciąga w swój świat już od pierwszej strony. W miarę zużywania kolejnych stron wzrasta niepewność i dezorientacja. Atmosfera jest dziwna i niesamowita. Jeśli chodzi o książki Katarzyny Bondy, to widzimy, że są one albo uwielbiane, albo zupełnie przeciwnie. My osobiście należymy do tej pierwszej grupy. Gorąco poleca się ten kryminał tym, którzy jeszcze nie czytali książki autorki.

Co się przydarzy tutaj głównemu bohaterowi?


Hubert Mayer przez długi czas pracował w policji jako psycholog śledczy. Wyczerpany decyduje się w końcu odpocząć i udać się na zasłużony urlop. Jednak odpoczynek nie jest dla niego opcją. Hubert musiał wracać do pracy. Sprawa jest pilna. Główny bohater nie wie jeszcze, że jest to coś innego niż inni.

 

#Bonda Katarzyna Nikt nie musi wiedzieć, #fabuła Nikt nie musi wiedzieć, #kryminał Nikt nie musi wiedzieć, #Nikt nie musi wiedzieć Bonda